צילום דיגיטלי

צילום דיגיטלי (באנגלית: DIGITAL PHOTOGRAPHY )  הינו סוג של הדמיה אופטית שמשתמשת בטכנולוגיה הדיגיטלית לעיבוד תמונות ללא כל טיפול כימי. תמונות דיגיטליות יכולות להיות מעובדות, מאוחסנות, משותפות , וגם מודפסות..

צילום דיגיטלי איננו מהווה תחליף לצילום אופטי מסורתי, אך הוא טכנולוגיה שונה לחלוטין ועולם אחר לגמרי. היתרון בצילום ודפוס דיגיטלי מאשר צילום אופטי בעלות הנמוכה של כל התהליך, מהירות הצילום והבטחת איכות ושלמות התמונות. האינטרנט הציג לצלמים עולם דיגיטלי רחב ומגוון מאחר שנוצרו כל מיני תוכנות לצילום דיגיטלי שבהן אפשר יהיה לשנות איכות ועיצוב תמונה בקלי קלות ותוך דקות ספורות . תוכנות אלו יכולות לשמש כל אחד, יש מהן חינמיות ויש בתשלום, הן משמשות לעיבוד תמונה דיגיטלית כמו שינוי רקעים ומחיקת אובייקטים שמפריעים לתמונה, העתקת צורות לתוך התמונה, ויתרה מזה ישנן תוכניות שיכולות להפוך תמונות לסרט וידאו מבלי לצלם וידאו, וכל מה שבא לכם לעשות בתמונה . מידע נוסף לגבי בתי ספר ללימודי צילום

צילום דיגיטלי הפך במהירות לחלק קריטי בעיצוב ובעיתונאות, בגרפיקה, בעיצוב אתרי אינטרנט, ובאומנות . ישנן הרבה סיבות טובות שמובילות אותנו לכיוון טכנולוגיית הצילום הדיגיטלי ונטישת צילום רגיל. ברגע צילום תמונה במצלמה דיגיטלית , תמונה זו תהיה כבר מוכנה לשימוש ולהפצה מיידית. או לשליחתה להדפסה , לחברים בדואר האלקטרוני או העלאתה לאיזה אתר אינטרנט . כל זה נעשה תוך דקות אם לא תוך שניות .

חשבתם אולי איך בעבר צילמו בחתונות ? כמה זמן לקח להם להוציא את התמונות ? כמה סרטים נשרפו ? כמה חתנים וכלות התאכזבו? , חשבתם אולי להצטלם בפריס בוונציה או בביזה מבלי לנסוע לשם ? הרבה מחשבות על תמונות ועיצובים שהיו בגדר חלום ועכשיו התגשם עם טכנולוגיית הצילום הדיגיטלי .

אם נקח דוגמא של צילום חתונה עם מצלמה אופטית מסורתית ומצלמה דיגיטלית, בשתי המצלמות אפשר לצלם אך הפיתוח של התמונות יהיה שונה. במצלמה אופטית לוקחים את הסרט מפתחים אותו בצורה מסורתית, עיבוד כימי ומסובך ולא וודאי, תמונות יכולות להישרף, או באיכות גרועה שאי אפשר לשנות, תהליך זה מתמשך זמן רב יחסית ובעלות מאד גדולה . אך בתמונות דיגיטליות הצלם יכול לבדוק איכות תמונה ואם יש צורך בשינוי או הוספת אובייקטים מיוחדים שכן הוא יכול לעשות ,מוודא שהן תקינות לגמרי ואז מדפיס, כל זה נעשה מול מחשב עם תוכנה מסויימת, תהליך מאד קצר שלא עולה הרבה כסף . ועוד יתרון לצילום הדיגטלי הוא בכמות התמונות שיכולה מצלמה דיגיטלית לצלם "מבלי החלפת סרט"!! .

הציוד של צילום דיגיטלי אינו עולה הרבה כסף והמצלמות לא יקרות יותר מדי כמו מצלמות אופטיות מקצועיות.

אתרים מומלצים : פליירים