מהו אלבום דיגיטלי ואיך מעצבים אותו?

אלבום דיגיטלי הוא הגרסא העדכנית יותר לאלבום התמונות של פעם, בו נהגנו להדביק תמונות או להוסיפן לכיסי תמונות. להבדיל מאלבום התמונות המסורתי בו משולבות התמונות לאחר הפיתוח אלבום דיגיטלי הינו ספר תמונות מעוצב וייחודי בו משולבות תמונות דיגיטליות ישירות על גבי העמודים טרם הדפסת האלבום.

אלבומים דיגיטליים מאפשרים יצירת אלבום תמונות, המשלב בתוכו את התמונות הרצויות אולם, בד בבד, מאפשר הוספת אלמנטים עיצובים אחרים הן על התמונות עצמן והן בנוסף כמו טקסט, שילוב איורים, ועיטורים למיניהם.

את האלבום הדיגיטלי מדפיסים על נייר באיכות גבוהה, המאפשרת הדפסה איכותית של התמונות ושל האלמנטים העיצובים המשולבים בו. מעצם היותו של האלבום הדיגיטלי מעין ספר תמונות, ניתן לעצב אותו במבחר גדלים וצורות וגם לשלב אותו בכריכה רכה או כריכה קשה. שיטת ההדפסה של האלבום מאפשרת שילוב של תמונות רבות עד ליצירת אלבום תמונות עשיר אך בו זמנית אינו עבה כמו האלבום התמונות המסורתי, שהיה נהוג לפני כמה שנים. בשל היותו של האלבום הדיגיטלי דק יחסית הוא אינו תופס מקום רב באחסונו.

את האלבום הדיגיטלי מעצבים באופן עצמאי וללא צורך בידע מוקדם בעיצוב גרפי. השיטות לעיצוב אלבומים דיגיטליים הן פשוטות ומאוד ידידותיות גם עבור המשתמש הפחות מיומן. כיום, ניתן למצוא ברשת מגוון של משווקים העוסקים בהפקה והדפסה של אלבומים דיגיטליים. ברובם השיטה היא דומה: המשתמש נדרש להוריד את תוכנת העיצוב, לעצב ואז לשלוח את התוצר הסופי להדפסה.

שימו לב, כל תוכנה שתבחרו מותאמת לאותו משווק המציע אותה לכן חשוב שתדעו שאם עיצבתם אלבום דיגיטלי אצל משווק מסוים שם גם תדפיסו את האלבום עצמו. לאחר שבחרתם את האתר איתו תרצו לעבוד תתבקשו להוריד את התכנה לעיצוב אלבומים. בדרך כלל מומלץ לבצע את עריכת התמונות על גבי המחשב האישי שכן עבודה עם תמונות מצריכה זיכרון ועל כן קשה יותר לעשות אותה בחיבור לרשת. כמו כן, בעבודה על המחשב, תוכלו לשמור את האלבום ולחזור ולהמשיך את העיצוב בכל עת שתרצו. לאחר הורדת התכנה והתקנה פשוטה בה תדרשו לעקוב אחר מספר שלבים ולאשר תוכלו להתחיל בעבודת העיצוב.

בפתיחת תכנה העיצוב תדרשו לפתוח פרויקט בו תעצבו את האלבום הדיגיטלי שלכם. פתיחת פרויקט מתבצעת בדיוק כמו פתיחת קובץ אחר על גבי המחשב. גם בעיצוב האלבום תונחו ע"י התכנה בשלבי העיצוב החל מבחירת סוג האלבום, הכריכה, כמו התמונות אותן תרצו לשלב בעמוד וכו'. שימו לב, לכל דבר יש הסבר פשוט ונוח בקבצי העזרה המצורפים אך סביר להניח שלא תדרשו להשתמש בהם שכן הכל מאוד שפוט וידידותי למשתמש.

בעת עיצוב האלבום תוכלו לבצע על התמונות מניפולציות עיצוביות שונות כמו הוספת מסגרת, שינוי הצבעים,  מראה ישן, חיתוך, תיקון עיניים אדומות וכו' כן תוכלו לשלב, רקעים, צבעים ותבניות עיצוב מתוך המבחר הקיים במערכת. גם אם תרצו לשלב טקסט תוכלו לעשות זאת בקלות ואף תוכלו לעצבו לפני רצונכם בגודל ובגופן.

בסיום העיצוב יש להקפיד לשמור את כל השינויים ואז לשגר את האלבום להדפסה, הכל בלחיצה על הכפתור ותוך מילוי כל הפרטים למשלוח ולתשלום. את האלבום תקבלו ישירות אליכם הביתה ע"י שליח מטעם החברה.